Program

ISOR-12
PL = Plenary Lecture : 40 min
KL = Keynote Lecture : 30 min
IL = Invited Lecture : 20 min
SIL = Short Invited Lecture : 15 min

GJSE-6
L = Lecture : 15 min

ISOR-12
April 22 (Fri.)
Room A (Terrsa Hall)
09:40-09:50Opening Remarks
Chairperson: Masahiro Murakami
09:50-10:30PL-1 Chien-Hong Cheng
10:30-10:50Coffee Break
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairperson:Tahsin J. ChowChairpersons: Chun-Cheng Lin,
Osamu Onomura
10:50-11:05KL-1 Yoshio HisaedaSIL-1B Hideki Yorimitsu
11:05-11:20SIL-2B Che-Chien Chang
11:20-11:35KL-2 Igor V. AlabuginSIL-3B Eietsu Hasegawa
11:35-11:50SIL-4B Hsyueh-Liang Wu
11:50-12:10IL-1A Kenji MatsudaIL-1B Sensuke Ogoshi
12:10-14:00Lunch
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairpersons: Wen-Hua Chiou,
Sensuke Ogoshi
Chairpersons: Chung-Ming Sun,
Masafumi Hirano
14:00-14:20IL-2A Ming-Jung WuIL-2B Seiji Suga
14:20-14:40IL-3A Osamu OnomuraIL-3B Rong-Jie Chein
14:40-15:00IL-4A Yu-Tai TaoIL-4B Seijiro Matsubara
15:00-15:15SIL-5A Hisashi ShimakoshiSIL-5B Tahsin J. Chow
15:15-15:30SIL-6A Jen-Chieh HsiehSIL-6B Shinsuke Inagi
15:30-16:00Coffee Break
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairpersons: Yu-Tai Tao,
Junzo Nokami
Chairpersons: Ming-Jung Wu,
Kenji Matsuda
16:00-16:20IL-5A Ilhyong RyuIL-5B Keiji Tanino
16:20-16:40IL-6A Chun-Cheng LinIL-6B Cheng-Chung Wang
16:40-17:00IL-7A Fumi NagatsugiIL-7B Ikuyoshi Tomita
17:00-17:15SIL-7A Ding-Yah YangSIL-7B Chung-Ming Sun
17:15-17:30SIL-8A Tohru YamadaSIL-8B Hisanori Senboku
17:50-18:50Poster Session A (Conference Room)
April 23 (Sat.)
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairperson: Takahiko AkiyamaChairpersons: Duen-Ren Hou,
Tohru Yamada
09:00-09:15KL-3 Rai-Shung LiuSIL-9B Manabu Ishifune
09:15-09:30SIL-10B Aiichiro Nagaki
09:30-09:45KL-4 Kevin D. MoellerSIL-11B Toshiyuki Hamura
09:45-10:00SIL-12B Koichi Mitsudo
10:00-10:20IL-8A Michinori SuginomeIL-8B Tiow-Gan Ong
10:20-10:50Coffee Break
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairpersons: Chien-Tien Chen,
Toshikazu Hirao
Chairpersons: Tiow-Gan Ong,
Michinori Suginome
10:50-11:10IL-9A Kazuhiro ChibaIL-9B Takayuki Doi
11:20-11:30IL-10A Ken-Tsung WongIL-10B Lan-Chang Liang
11:40-11:50IL-11A Fumitoshi KakiuchiIL-11B Mahito Atobe
11:50-12:05SIL-13A Wen-Hua ChiouSIL-13B Duen-Ren Hou
12:05-12:20SIL-14A Hideki AmiiSIL-14B Tsuyoshi Saitoh
12:20-14:00Lunch
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairperson: Biing-Jiun UangChairpersons: Wen-Sheng Chung,
Fumitoshi Kakiuchi
14:00-14:15KL-5 Koichi FukaseSIL-15B Akihiro Orita
14:15-14:30SIL-16B Yu-Jang Li
14:30-14:45KL-6 Andrew J. BoydstonSIL-17B Yoshihito Kunugi
14:45-15:00SIL-18B Toshiki Nokami
15:00-15:15SIL-19A Chai-Lin KaoSIL-19B Wen-Shan Li
15:15-15:30SIL-20A Makoto YasudaSIL-20B Toru Amaya
15:30-16:00Coffee Break
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairpersons: Yu-Jang Li,
Toshio Fuchigami
Chairpersons: Ken-Tsung Wong,
Seiji Suga
16:00-16:20IL-12A Masahisa NakadaSIL-21B Ryoichi Akaba
16:20-16:40IL-13A Wen-Sheng ChungSIL-22B Tun-Cheng Chien
16:40-17:00IL-14A Toshiyuki ItohSIL-23B Jun-ichi Nishida
17:00-17:20IL-15A Chien-Tien ChenSIL-24B Hirofumi Maekawa
17:20-17:40IL-16A Takashi OhshimaSIL-25B Jeng-Liang Han
SIL-26B Kouichi Matsumoto
17:50-18:50Poster Session B (Conference Room)
19:00-21:00Banquet
April 24 (Sun.)
Room A (Terrsa Hall)Room B (Seminar Room)
Chairperson: Shigeru NishiyamaChairpersons: Cheng-Chung Wang,
Masatoshi Asami
09:00-09:15KL-7 Shang-Cheng HungSIL-27B Akinori Konno
09:15-09:30SIL-28B Shojiro Maki
09:30-09:45KL-8 Siegfried R. WaldvogelSIL-29B Po-Chiao Lin
09:45-10:00SIL-30B Takahide Fukuyama
10:00-10:15KL-9 Gerhard HiltSIL-31B Wei-Yu Lin
10:15-10:30SIL-32B Hiroshi Ikeda
10:30-11:00Coffee Break
Room A (Terrsa Hall)
Chairperson: Ming-Chang Yeh
11:00-11:40PL-2 Keisuke Suzuki
11:40-11:50Closing Remarks
GJSE-6
Room B (Seminar Room)
13:00-13:10Opening Remarks
Chairperson: Gerhard Hilt
13:10-13:25L-1 Yoshimasa Matsumura
13:25-13:40L-2 Sebastian Lips
13:40-13:55L-3 Yuki Koizumi
Chairperson: Mahito Atobe
13:55-14:10L-4 Sebastian Herold
14:10-14:25L-5 Cheng-Chu Zeng
14:25-15:00Coffee Break
Chairperson: Manabu Ishifune
15:00-15:15L-6 Tomohiro Inada
15:15-15:30L-7 Anton Wiebe
Chairperson: Hisanori Senboku
15:30-15:45L-8 Ryutaro Hayashi
15:45-16:00L-9 Tile Gieshoff
Chairperson: Siegfried R. Waldvogel
16:00-16:30SP-L Toshio Fuchigami
16:30-16:40Closing Remarks
17:00-19:00Banquet

  最終更新のRSS
View Edit